logo
logo

Alexela Team Estonia LA 28

€1,250.55 / €100,000.00

20.06.-31.12.2025

Toeta projekti

Alexela Team Estonia on rohkem kui lihtsalt sporditiim - see ühendab Eesti spordisõpru ja tipptegijaid ühise eesmärgi nimel. Team Alexelasse kuulub kolm tunnustatud tippsportlast ja kaks lootustandvat võistkonda, kelle siht on selge: särada olümpiamängudel ja viia sinimustvalge poodiumile.


Sinu toetus võib saada otsustavaks. Iga toetus aitab sportlastel jõuda lähemale unistusele - olgu selleks ettevalmistuslaagri rahastamine, vajaliku varustuse soetamine või reisimine olulistele kvalifikatsioonivõistlustele. Kõik toetused liiguvad otse sportlasteni - läbipaistvalt ja ausalt.


See ei ole ainult nende teekond - see on meie kõigi oma. Iga toetus, suur või väike, viib meie sportlased sammu võrra lähemale olümpiale.


Ühisrahastusplatvorm loob sulle võimaluse olla enamat kui lihtsalt toetaja - saad olla osa sportlase teekonnast. See on võimalus luua isiklik side, jagada emotsioone ning tunda uhkust ja rõõmu iga võidu üle, teades, et sina olid selle osa.


Sina aitad muuta unistuse olümpiamedalist reaalsuseks!

Sina annad hoogu Eesti spordile!

Sina kuulud Alexela Team Estoniasse!


Toeta Alexela Team Estoniat – sest olümpiamedal algab sinu panusest!




30-aastane epeevehkleja Katrina Lehis sihib Los Angeleses karjääri teist olümpiat. Oma olümpiadebüüdil Tokyos pälvis ta individuaalse pronksmedali ning aitas Eesti epeenaiskonna olümpiavõiduni.


Kes ma olen?

Olen Haapsalust pärit epeevehkleja. Jõudsin vanema õe eeskujul kaheksa-aastasena vehklemissaali. Olin juba siis teistest palju pikem, vehklemine meeldis mulle ja tuli mul ka hästi välja. See et ma võiksin sellega veel ka 20+ aastat hiljem tegeleda nii tõsiselt, mul alguses mõttes ei olnudki, tegin lihtsalt seda, mis mulle meeldis ja tulemused hakkasid juba üsna noores eas tulema. Minu karjäär hakkas tõelist hoogu koguma juuniorite vanuseklassis, kus võitsin järjestikusel kolmel aastal tiitlivõistluste medali, neist viimasel aastal (2014) tuli maailmameistritiitel ja sain Eesti aasta noorsportlase tiitli. Mida vanemaks sain, seda rohkem tundus, et tahaks ikka järjest kaugemale jõuda. Tänaseks olen küll naiskondlik olümpiavõitja ja individuaalne medal on ka olümpiapronksi näol olemas, aga individuaalne olümpiakuld mul puudub.


Kuhu tahan jõuda?

Hetkel on sihtmärk järgmised olümpiamängud Los Angeleses 2028. aastal. Teekond Los Angelesse nõuab mitte ainult sportlikku tippvormi, vaid ka vaimset vastupidavust, sest töö olümpiapileti nimel käib juba praegu. Selleks, et jõuda Los Angelese olümpiamängudele, peab Eesti epeenaiskond olema maailma reitingu edetabelis väga kõrgel kohal. Kindla pääsu tagab olek nelja esimese riigi hulgas või Euroopa riikidest kõige kõrgemal kohal. See tähendab omakorda kõrgete kohtade püüdmist juba praegu toimuvatel tiitlivõistlustel, maailmakarikasarjas ja Grand Prix etappidel. Iga punkt on juba praegu kulla hinnaga, sest eelmisest olümpiast Pariisis jäi Eesti naiskond just kehva edetabelipositsiooni tõttu ilma. Individuaalne asetus on samuti oluline. Individuaalselt pääseb olümpiale Euroopast kaks maailma edetabeli kõrgeima reitinguga vehklejat, aga need vehklejad ei saa olla samast riigist.


Kuidas saad mind toetada?

Vehklemine on ala, kus hooaeg on pikk, võistluskalender tihe ja reisimist palju. On tavaline, et liigun otse treeninglaagrist edasi võistlustele ning kodust eemal olemine ulatub sageli kolme nädala või enamani. Sellistel perioodidel oleme enamasti kolmekesi: mina, minu treener ja füsioterapeut. Ilma treenerita on raske ja ilma füsioteraapiata lihtsalt ei pea keha vastu – nendeta ei ole tippsooritus võimalik.


Aasta jooksul viibin kodust eemal 4–5 kuud. Kui võrrelda nädalast treeninglaagrit või võistlusreisi nädalase puhkusereisiga, siis sportlase puhul tuleb lisada ka kolme inimese töötasu ja hulgaliselt spordispetsiifilisi kulutusi. Kulude kokkuhoiu nimel olen osalenud mõnel võistlusel ilma treenerita ja enamasti ilma füsiota – aga see tähendab järeleandmisi tulemustes.


Eesti on väga tugev vehklemismaa, kuid rahvusvahelisel tasemel konkureerimine tähendab elamist professionaalses süsteemis. Olen näinud, kui palju loeb sparring erinevate koolkondadega, teiste tippude ettevalmistus ja tugitiimide töö – see kõik aitab ka minul püsida maailmatasemel ning teha õigeaegne ja otsustav torge.


Minu aastane ettevalmistuseelarve ulatub 150 000 euroni. Maailma tipp on väga tihe ja määravaks võivad saada esmapilgul pisiasjadena tunduvad tegurid. Nii ongi kõik kulud vajalikud, et olla õigel ajal eluvormis. Medalid ei tule juhuslikult – need sünnivad järjepidevast tööst, suurest pingutusest ja paljude inimeste panusest. Sinu toetus aitab mul tagada, et ma ei pea tegema järeleandmisi just nendes kriitilistes kohtades – treener, füsioteraapia, varustus, taastumine, perekindlus.


Minu igapäevased kulud jagunevad järgmisteks:

Treeningud:

Spordisaalide kasutus Eestis

Treeninglaagrid kodus ja välismaal

Treeneri töötasu (täiskohaga töö sportlase kõrval)


Varustus:

Üldine treeningvarustus

Spetsiifiline vehklemisvarustus: mask, ülikond, jalatsid, kinnas, relvad (epeed), sh tera on nagu "kulumaterjal", mille hind on tõusnud üle 200 euro ja mille eluiga võib piirduda vaid ühe trenniga


Logistika ja reisimine:

Auto, kütus

Lennupiletid, hotellid, kindlustus, transport

Laagrite ja võistluste reisikulud


Tervis ja taastumine:

Füsioteraapia

Spordipsühholoog, massaaž, taastusravi

Muud terviseteenused

Toitlustus kodus, laagris ja võistlustel

Meil kõigil on oma eraelu, nii ka tippsportlasel. Emana olen väga õnnelik oma imearmsa poja üle, kes äsja lõpetas esimese klassi. Tema ja minu toetav elukaaslane on minu tagala. Kui kodus olles saan igapäevaelul silma peal hoida, siis välislaagrites ja võistlustel peab kodune elu olema kindlalt toimimas – just see annab mulle hingerahu, võimaldab keskenduda treeningutele ja aitab saavutada tulemusi.


Kui sa usud sellesse teekonda, kui sind kõnetab sihikindlus ja siirus, siis saame selle tee käia koos.


Minu siiras tänu kõigile, kes otsustavad mind sellel teekonnal aidata! See kinnitab, et see, mille nimel ma pingutan, ja see emotsioon, mida soovin Eesti rahvale pakkuda, läheb päriselt korda.


Minu senised saavutused:

Tokyo 2020 OM – võistkondlik olümpiavõitja, individuaalne olümpiapronks

Genova 2025 EM - individuaalne hõbe

Novi Sad 2018 EM – individuaalne kuld

Montreux 2015 EM – naiskondlik hõbe

GP-etappidel individuaalselt: 1 kuldmedal, 4 pronksmedalit

MK-etappidel individuaalselt: 1 kuldmedal, 1 hõbemedal, 2 pronksmedalit

2021 Eesti aasta naissportlane, 2014 Eesti aasta noorsportlane


2025 võistluskalender:

27.03. – 30.03. MK-etapp, Marrakech (Maroko) – individuaalne 3. koht, naiskondlik 2. koht

03.05 – Eesti meistrivõistlused – individuaalne 1. koht

10.05. – 12.05. GP-etapp, Bogotá (Kolumbia) – individuaalne 3. koht

14.06. – 19.06. Euroopa meistrivõistlused, Genova (Itaalia) – individuaalne 2. koht, naiskondlik 4. koht

19.07 – 25.07. Maailmameistrivõistlused, Tbilisi (Gruusia)

06.11. – 09.11. MK-etapp, Fujairah (Araabia Ühendemiraadid)

04.12. – 07.12. MK-etapp, Vancouver (Kanada)

27-aastane kümnevõistleja Karel Tilga on esindanud Eestit kahel olümpial – Tokyos ja Pariisis. 2023. aasta maailmameistrivõistlustel saavutatud neljanda koha eest valiti ta Eesti aasta meessportlaseks.


Kes ma olen?

Olen Pukast pärit kümnevõistleja. Lapsena tegelesin pikalt korvpalliga, kuid ühel hetkel see enam ei pakkunud seda tunnet, mis mind edasi viiks. 9. klassis tekkis vajadus uue suuna ja uue treeneri järele. Vanemad leidsid üsna juhuslikult internetist Jaan Tiitsaare numbri – ja nii sattusingi tema trenni. Alustasin kõrgushüppe ja odaviskega.

Aasta lõpus ütles Jaan: „Nüüd proovime kümnevõistlust ka.“ Tehtud-mõeldud – tegin oma esimese kümnevõistluse ja kogusin 6200 punkti. Sellest sai alguse minu teekond selles alal. Ausalt öeldes ei olnud mul alguses erilist soovi kümnevõistlust teha – eriti 1500 meetri jooksu, mida ma tõesti ei tahtnud joosta. Kõrgushüpe ja odavise meeldisid palju rohkem. Aga – kahjuks või õnneks – tuli välja, et ma olin kümnevõistluses päris hea. Ja siis ei jäänudki muud üle – tuli hakata tõsiselt tegutsema.

Usun, et see ala sobib mulle ka inimesena. Kümnevõistlus on rutiinne, vaimselt ja kehaliselt raske töö – ja just see mulle sobibki. Praegu elan ja treenin USA-s Indiana osariigis, et õppida maailma tipptasemel sportlaste ja treenerite keskel. Minu treeneriks on absoluutne professionaal Jeff Huntoon.


Kuhu tahan jõuda?

Mind motiveerib see, et kümnevõistluses on alati midagi, mida saab paremini teha. Kuigi alasid on palju, on just see selle võlu – kümme erinevat võimalust end arendada. Alati on tunne, et kuskil on veel mingi varu, mingi väike samm edasi. See teadmine hoiab mind liikumises. Lõppeesmärk on see, et ühel päeval suudan kõik need alad kokku panna üheks ideaalseks võistluseks ja viia lõpuks ellu oma täieliku potentsiaali. Selleks on mu tegevusplaan osaleda kõikidel tiitlivõistlustel enne Los Angelese olümpiamänge, püstitada uus isiklik rekord ning võita sellega Eestile medal.


Kuidas saad mind toetada?

Arvan, et mul on kehaliselt olemas kõik eeldused, et võistelda maailma parimatega, kuid see nõuab järjepidevust. Sportlasena on minu keha mu kõige tähtsam tööriist ja selle eest hoolitsemine peab olema igakülgne. See tähendab, et vajan parimat võimalikku tuge: massööre, kiropraktikuid, arste, toitumisnõustajat – isegi kvaliteetne madrats on oluline, et tagada korralik uni ja taastumine. Tippvorm ei ole juhus, vaid terve elu peab olema selle eesmärgi järgi üles ehitatud ja toetatud. Sel hooajal on minu peamine eesmärk Tokyo maailmameistrivõistlused 20.–21. septembril. Selleks, et seal väga hästi esineda, on mu aastaeelarve umbes 140 000 eurot.


Minu senised saavutused:

Budapest 2023 MM – 4. koht

Pariis 2024 OM – 11. koht

Tokyo 2020 OM – 20. koht

2021 NCAA meister seitsmevõistluses

2021 NCAA meister kümnevõistluses

2023 Eesti aasta meessportlane


2025 võistluskalender:

31.05. – 01.06. – Hypomeeting, Götzis (Austria) 9. koht, 8405 punkti

05.07. – 06.07. – Decastar, Talence (Prantsusmaa) DNF

26.07. – 27.07. – Wiesław Czapiewski Memorial, Poola

20.09.– 21.09. – Maailmameistrivõistlused, Tokyo (Jaapan)





25-aastane ujuja Kregor Zirk on Eesti ujumise esinumber, kes on püsinud tipus juba pea kümnendi. 2024. aasta Pariisi olümpial kirjutas ta ajalugu, kui pääses 200 m liblikujumises esimese eestlasena olümpiafinaali.


Kes ma olen?

Alustasin ujumisega viieaastaselt, nagu paljud Eesti lapsed – vanemad panid mind ujumistrenni, et õpiksin ujuma. Liitusin hiljem, kui elasin Tartus, Ujumise Spordiklubiga, kes on mind algusest peale toetanud ja kujundanud.

Esimene suurem eesmärk tekkis siis, kui nägin, et suudan purustada oma vanuseklassi rekordeid. 15-aastaselt võitsin Euroopa noorte olümpiafestivalil kuldmedali – hetk, mis kinnitas, et liigun õiges suunas.

Pärast seda suundusin õppima ja treenima Inglismaale, Plymouthi ujumisakadeemiasse. 2017. aastal liitusin Türgis baseeruva profiklubiga, kus mul oli võimalus töötada koos Tom Rushtoniga – treeneriga, kes kuulub ujumismaailma tippude sekka.

Olen võistelnud kahtedel olümpiamängudel ning Pariisis jõudsin oma karjääri esimesse olümpiafinaali. Esindada Eestit olümpial – sellest suuremat au ei saa olla.


Kuhu tahan jõuda?

Minu jaoks on kõige olulisem enne Los Angelese olümpiamänge saavutada enesekindlus. Ja see enesekindlus ei tule tühjast kohast – see tuleb teadmisest, et kõik vajalik on tehtud. Et ma olen saanud treenida nii, nagu plaanisin, saanud vajaliku varustuse, taastumise ja ettevalmistuse – kõik, mis olen enda jaoks ette näinud, on saanud tehtud. Selle pinnalt tulevad ka head, isegi väga head tulemused.


Kuidas saad mind toetada?

Ujumine võib kõrvalt vaadates tunduda mitte nii kuluka alana, aga tipptasemel on see tegelikult väga ressursimahukas. Kui tahta Eestis ujumist väga kõrgel tasemel teha, siis minu näitel on treeningtunde basseinis umbes 20 tundi nädalas. Arvestades, et ühe hea treeningtunni rendihind võib ulatuda 100 euroni, läheb mul kuus ainuüksi basseiniaja peale 9000 eurot. Välismaal peetavate treeninglaagrite tasud küündivad viiekohaliste summadeni.


Minu senised saavutused:

2024 Pariisi OM – 7. koht (200 m liblikas, Eesti rekord)

2024 Doha MM – 5. koht (200 m liblikas)

2024 Budapest EM – 8. koht (200 m liblikas)

2020 Tokyo OM – 13. koht (200 m vabalt), 15. koht (400 m vabalt)

2015 noorte olümpiafestival – 1. koht (100 m liblikas)

Üle 300 Eesti rekordi erinevates ujumisdistantsides ja vanuseklassides

Tartu linna ja Tartumaa parim meessportlane 2024

Eesti parim meesujuja 2017, 2020, 2021, 2022 ja 2024


2025 võistluskalender:

02.12. – 07.12. Lühiraja Euroopa meistrivõistlused, Lublin (Poola)



Eesti noorte ujumiskoondisesse kuuluvad Eesti Ujumisliidu poolt koondatud andekad noored, kes kõik kannavad endaga ühist eesmärki - esindada Eestit edukalt tiitlivõistlustel ja 2032. aasta Brisbane’i olümpiamängudel.

Kes me oleme?

Oleme sihikindlad sportlased Tallinnast, Tartust ja Rakverest vanuses 14-20 aastat. Erinevatelt vanuseklasside tiitlivõistlustelt oleme korjanud nii kogemusi, finaalikohti kui ka medaleid.


Kuhu tahame jõuda?

Meie eesmärk on ujuda end Euroopa ja maailma paremikku ning esindada Eestit olümpiamängudel, maailmameistrivõistlustel ja Euroopa meistrivõistlustel. Tahame kogeda saavutustunnet ja rahulolu, mida toovad kiired ujumised, medalid ja erilised hetked suurvõistlustel. Samuti on oluline teekonnal loodud mälestused ja tutvused üle maailma. Iga päev töötame selle nimel, et jõuda oma karjääri kõrgeimale võimalikule tasemele ning konkureerida maailma tippudega – olgu see juba 2028. aasta Los Angelese olümpial või 2032. aastal Brisbane’is.


Kuidas saate meid toetada?

Teie tugi aitab ujujatel teha vajalikud sammud maailma tippu jõudmiseks. Toetuse abil saavad nad osaleda rahvusvahelistel võistlustel, treeninglaagrites ning kasutada tugiteenuseid, mis on eduka sportlastee lahutamatu osa.

Eesti noorte sõudekoondis ühendab andekaid ja sihikindlaid sõudjaid üle Eesti, kelle eesmärk on jõuda Los Angelese olümpiamängudele ja esindada Eestit edukat Brisbane 2032 olümpiamängudel.


Kes me oleme? Oleme rühm andekaid ja töökaid sõudjaid üle Eesti, keda ühendab üks eesmärk – jõuda olümpiamängudele. Treenime päevas mitmeid tunde, arendame vastupidavust, meeskonnavaimu ja pühendumust, et sirguda järgmiseks Tõnu Endreksoniks või Allar Rajaks. Meie kõrval seisavad kogenud treenerid ja spetsialistid, kes on Eesti sõudmist edasi viinud pikki aastaid.


Kuhu tahame jõuda?

Soovime jõuda rahvusvahelisele tasemele, võistelda Euroopa ja maailmameistrivõistlustel ning pikemas perspektiivis esindada Eestit 2032. aasta olümpiamängudel. Meie eesmärk on olla inspireeriv eeskuju ning tuua Eestile medalivõite.


Kuidas saate meid toetada?

Teie toetus aitab meil:

  1. soetada ja hooldada paate, aerusid ja muud varustust;
  2. katta treening- ja laagrite kulusid;
  3. osaleda rahvusvahelistel võistlustel;
  4. tagada spetsialistide (füsioterapeudid, taastusravi, vaimse ettevalmistuse treenerid) abi;
  5. viia meid olümpiamängudele.

Eelarve on aasta põhine ja täieneb jooksvalt. Täpsemad reaalsed kulutused pannakse üles igakuiselt. Praegusel kujul saad kulueelarvet näha siit.

Mis juhtus Talence'i kümnevõistlusel, et pidin katkestama pärast neljandat ala? Esimesed märgid,...

Karel Tilga

Mida tegin Götzises ja mida ootan Talence'ist? Meenutan natuke mais Götzises toimunud võistlust....

Karel Tilga

Ära tegime! EM-i hõbe! Viimasest tiitlivõistluste medalist on väga palju aega möödas. Ja ka...

Katrina Lehis

Toeta projekti
Viimased toetused
Karoliina Lorenz
€10.00
Kaire
€50.00
Unistused on, et täituda! Edu!
Vello
€10.00
Edu